Elektronika a počítače > Audio, video, televize

TWiX M-6500A - první dojmy

(1/2) > >>

Merlin:
Konečně jsem se dostal k popisu dojmů a prvních zkušeností s multimediálním centrem s DVB-T
TWiX M-6500A.
detailní popis:

--- Kód: ---http://www.tvix.cz/products/M-6500A/index.aspx
--- Konec kódu ---
Několik fotogafií, pro srovnání velikosti foceno společně s ext. HDD Western Digital My Book Essential- 320GB.


Zaměřím se hlavně na popis vlastností, které na uvedeném webu nenajdete.

Po vybalení : Originální a český manuál se navzájem doplňují , v originálu lépe a zevrubněji popsány základní funkce a nastavení.
V českém je daleko větší prostor věnován provozu a přenosu dat přes USB a LAN.
Přehrávač jako takový mě velmi překvapil svým velmi dobrým technickým zpracováním a kvalitou materiálů.
Při přímém srovnání můj předešlý a hned reklamovaný přehrávač Ziova CS-505 působil jako druhořadé DVD koupené někde za pár stovek na tržnici. :(

Vlastní přehrávání: výrobce skutečně nelže a z interního HDD Samsung Spinpoint F HD753LJ - 750GB SATA II(dokoupený zvlášť) je skutečně možno přehrát prakticky všechny myslitelné formáty viz uvedené stránky. Rovněž bez jakéhokoli problému toto funguje přes oba dva USB porty, není problém s rozdělenými disky na více částí, samozřejmostí jsou vnořené adresáře ( mám vyzkoušeno 10 úrovní). Vše pochopitelně s plnou podporou češtiny.Počet zdrojů dat  najednou připojených je 4 včetně interního HDD, takže moje současná videotéka obsluhovaná dálkovým ovladačem z tepla postele je uspokojujících 2,07TB filmů, seriálů, hudby a mluveného slova ;D
 
Jediný problém, vlastně dva až tři , mám s připojením po síti. První -  sice lze přes LAN kopírovat na HDD soubory, ne však adresáře ( u VIDEO TS  by to bylo více než praktické), druhým problémem je cukání obrazu při přehrávání riplých DVD po LAN . Neděje se tak zdaleka u všech, ale nevypozoroval jsem, že by to bylo podle nějakého klíče ( DVD 9 - DVD 5 apod.). Přitom u image DVD klidně i dvouvrstvých ve fomátu .iso jsem jsem zatím na tento problém nenarazil.
Třetím "problémem" by se mohla jevit nemožnost nasdílení více cílů v jednom PC - je možné , že jsem na to jenom nepřišel, to se však dá obejít file serverem a disky v RAID 5 ;)
 
Kvalitu obrazu na vyšších rozlišeních zatím nemohu posoudit ( klasická CRT TV ) . Zvuk vyzkoušen přes optiku na 5.1 AV receiveru Denon 1905 + repro Jamo Series 7 - schválně jsem si ripnul Návrat krále v DTS-ES co mám naposlouchané a je to super  :o.
Takže krom dvou-třech výše uvedených pih na kráse mi u této mašiny chybí jen ta samotná mechanika, ale tuto věc není problém vyřešit zakoupením prakticky jakéhokoli přehrávače který bude ladit barevně a TV , která bude mít více než jedno HDMI.
Jinak se mi toto zatím jeví jako nejelegantnější řešení pro ty, koho už nebaví pálit vše co zkouknou jen jednou a zároveň je nebaví se na vše dívat v PC.

Pokud někoho zajímají detaily, které jsem nezmínil a budu to vědět - ptejte se , rád odpovím ;).

cofein:
K sitovym diskum (pocitaci) jsi se pripojoval prez sambu nebo nfs ? Co jsem tak ruzne cetl, u samby (klasicke windows sdileni) muze dochazet k trhani obrazu, ale NFS pry jede skvele. Pokud jsi skousel sambu, mohl by jsi kdyztak prosim testnout i NFS ? :) Do widli by to melo jit lehce doinstalovat.

Merlin:
O sambu jsem se ani nesnažil, šel jsem rovnou do nfs, je k tomu takovej triviální prográmek.  I tady se ale může stát, že ti odraz občas u DVD nebo HD ripů  zacuká - to by ale měl vyřešit Gb ethernet ( zatím jedu na stovkový síti )

rufuss:
... a hlavně kvalitní síťovka(což jsou ale asi všechny gigabity). Jestli máš v kompu Realtek 8139, tak se ani nedivím, že se to seká...

Merlin:

--- Citace: rufuss  03. 09. 2008 v 22:41:11 ---...  Jestli máš v kompu Realtek 8139, tak se ani nedivím, že se to seká...

--- Konce citace ---
:nee:
Síťová karta   NVIDIA nForce Networking Controller
nVIDIA MCP61 - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP)
no popravdě nevím jestli je to lepší, nebo stejnej krumpl  :-[

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi