Sport > Fotbal

Proč Gambrinus liga ztrácí kvalitu?

(1/8) > >>

jackdany:
Zdravim všechny!
Pište jsem svoje nazory na hrače, kluby...prostě na vše kolem českého fotbalu.


Když jsem začal jezdit na zapasy do Anglie, Španělska, Italie a viděl jsem tam vyprodane stadiony, řikal jsem si že je to tim že ty ligy jsou nejsledovanějši a jejich popularita pořad roste. Jenže potom jsem začal navštěvovat zapasy meně popularnich lig, jako třeba Belgie, Rakousko, Dansko, Rusko a i tam jsem se ale pokažde ocitl na plnem stadionu.
A tak vznika otazka proč tomu tak neni i v Čechach?
Když vidim jak česke kluby misto toho aby se snažili udržet kvalitni hrače, tak je spiš přimo vnucuji zahraničnim klubum a potom prohlašuji že se chteji dostat do Ligy mistru a postoupit ze skupiny tak mi to přijde jako hodně nepovedeny vtip. Celkem hra českých klubu je pomala, po 10 minutach zapasu se mi zda že hrači ani nemaji silu běhat a když už se objevi hrač ktery běha cely zapas a snaži se hrat...tak za pul roku je pryč, hraje v zahraniči.
Nevim jak lide, ale mě nebavi koukat na fotbal bez kvalitnich hraču, a už vubec ne navštěvovat prazdny stadion.

//orchid: snaž se psát do prvního postu ;) alespoň než někdo bude reagovat  ;)

Dudu:
Me to prijde taky jako kravina, porad jenom prodavat. A kam ty penizepotom jdou? Do stadionu? Na co? Kdo na ten stadion pujde kdyz tam nebude nikdo kdo by je cely zapas bavil. Poachopil bych, kdyby se za rok prodalo do zahranici treba 10 hracu. Tak je tomu i jinde, ale u nas se prodala temer cela 21 po stribru z mistrostvi sveta! Proc to kluby nedelaji tak, hrac bude hrat do 25 doma a bude hrat vyborne a potom prijde nabidka z Anglie ve vysi castky jako za Cecha z Chelsea do Stade Rennais. Ten klub ktery hrace koupil z ceske ligy potom bude mit 3x vetsi vydelek. Cesi ale neznaji zadne takove nabidky, protoze uz ve dvaceti jim odejdou hraci do Nemecka kde budou bojovat o zachranu v Bundeslize. Kdyz budou hrat vsichni hraci kteri prestoupili do zahranici v ceske lize tak se potom nahromadi a za 5 let je tu tym schopny konkurovat tem z hornich pater Anglicke ligy. To jsou potom penize za 1 hrace ze by to rozdelili cele praze po milionu a jeste by jim zbylo.
Tot muj nazor.

PraRocky:
Kvalita Gambrinus ligy klesá z důvodu, že jakmile se někdo ukáže jako kvalitnější hráč, tak jde hned do zahraničí, např. Fenin mohl hrát u nás, ale zlákaly ho na prachy. Naše liga si nedokáže udržet kvalitní mladé hráče a vrací se sem staří hráči např Šmicer, Berger, jedinej ze starých byl výbornej Poborský, jinak nikdo. Až se budou u nás do fotbalu cpát miliardy jako v zahraničí tak bude i kvalita.

Hoja:
fakt je pravda že musíme udržet mladé a nadějné hráče v naší lize jinak to nepude.Proti prodeji mladých nemám nic ale hráči si musí uvědomit do jakého klubu jdou a jestli tam vůbec dostanou šanci hrát

Petr09:
každopádně tady nejsou na pořádnej fotbal peníze... budou pořád odcházet, jestli bude v zahraničí líp. A to asi ještě pár desítek let bude. U nás lidi na ten fotbal nechodí jenom proto, že fotbal stojí za ...  ale taky proto, že všichni si jedou na ty svý chaty a zahrady a na fotbal jako kulturu dojde jenom pár puberťáků.
V zahraničí (špaňělsko, anglie...) ty lidi nejezdí na víkend někam na venkov, ale prostě zůstanou doma a jdou si na ten fotbal, protože to berou jako tradici, jako samozřejmost...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi