MaXi Fotogalerie professional > Fotografická poradna

Jáá fotky

(1/2) > >>

Jaa(c):
Vyhrabal jsem pár fotek, když už tady to fórum máme (ať je tu něco pořádnýho  :-[ )

Všechno foceno foťákem Canon PowerShot A70
      
       
   
   


A pak jsem ještě vyhrabal nějaké starší..
 

MaXiPes:
Noo to jsi se opravdu vytáhl!
Fotografie jsou úžasné. Zvlášť se mi libí ten racek...
Jsem zvědavej co na to naši fotografové.
Storme, kde jsi?

Skunkýno:
jaj, fakt hezký fotky a taky se mi nejvíc líbí ten pták  ;)

Storm7:
Nečteš závazná pravidla, protože kdyby jsi je četl, věděl by jsi, že do jednoho příspěvku patří max. dvě foto, kvůli přehlednému hodnocení, takhle je to nad lidské síly, hodnotit jako celek se to nedá. Jak jsem tak koukal, racek se mi líbí i když ta bílá je přepálená, sice hezky zachyceno, ale technicky to není ono, leknín - pro mě špatná ostrost, v západech je zásadní chyba v podobě aberace, fotky z Norska se mi docela líbí, až na tu rodinou, žena uprostřed má uřízlou část nohy :(  tu bych sem vůbec nedával, ale je to věc názoru, lišejník, taky špatná ostrost, ale fakt je těch fotek moc najednou a tak se nebudu jednotlivě moc rozepisovat :(
Míň je někdy víc ;)

//MaxiPes Fík: Admina netřeba poučovat. Bez něho by nebylo forum ani pravidla ;D ;) Ale jinak máš pravdu. Jáá nic nečetl. On zajišťuje technickou podporu. Fotky jsou hezké :)

doyleman:
No, než se Storm vyspí, nebo vrátí z víkendu, dovolil bych si tedy zatím pár slov já  :-[
V Norsku je opravdu krásná příroda a v takovýchhle lokalitách se snad ani nedají nasekat špatný fotky, pokud člověk nepokládá za foťák "krabičku od mýdla" s otiskem prstu mastného ještě od snídaně na jeho plastovém objektivečku  :D Pro mě jednoznačně nej snímky Sognefjord, Sjoy a Hardangevirda (snad jsem to napsal dobře).
Skupinové foto patří mezi tzv. "americké portréty", tedy postavy s uříznutýma nohama a asi je fakt jen do toho rodinného alba.
Co se týče racka - nádherně dynamické foto, avšak první problém je dotek pravého křídla s okrajem snímku. Druhý problém jsou přesvícená světla - daň automatickému nebo poloautomatickému režimu snímání. Normální postup by například při režimu priority clony vyžadoval nastavení o -1 až -2 EV (EV = Exposure Value a není to nic jiného, než prodloužení či zkrácení expozice proti tomu, co hodlá nastavit automat, tedy srazit vše na hodnotu střední šedé což v reálu znamená příliš vytažené stíny nebo přepálená světla). Tady došlo k vytažení stínů v oblasti mořské hladiny a útesu za cenu přepálení rackových zad a krku. Částečně lze srovnat ve křivkách, ale totální přepaly se ztrátou kresby už bohužel opravit nelze. Zároveň by samozřejmě došlo k odpovídajícímu ztmavení stínů. Fajnšmekři (já mezi ně nepatřím), tohle řeší bracketingem, a následným sendvičem. To znamená, že vezmou snímek kde jsou dobře exponovaná světla a v PS ho spojí pomocí vrstev se snímkem, kde jsou dobře exponované stíny (řečeno velmi velmi zjednodušeně). Výsledkem je pak perfektní snímek, kde nikoho ani nenapadne, že původní scéna byla natolik kontrastní, že nebylo možné jí sejmout pouze jediným snímkem. A třetí problém - ne nadarmo se říká "dobré světlo" - zde bohužel, příliš dobré nebylo. Výsledkem jsou přepálená záda a naopak oko a zobák ve stínu. Ale to už je o onom tichém šílenství, stát hodiny na vyhlédnutém místě s připravenou kompozicí a čekat na něj. V případě racka se však obávám, že nebylo zrovna času nazbyt. Toť ode mne vše, přenechávám parketu Stormovi  8)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi