MaXi Fotogalerie professional > Fotografická poradna

Zkušební fotky :) >NEW<

(1/7) > >>

orchidka:
Tak jelikož teď budu mít zkušebních fotek asi trošku víc, nebudu kvůli každé zakládat nový téma, tak je budu dávat všechny sem  :)


tady jen pokus  :D :sasek:

BigThigh:
Pekne makro, jen je trosku mazle, ale to neva, aby to nebyla dobra pohlednicovka ;)

orchidka:

--- Citace: BigThigh  23. 05. 2008 v 20:49:58 ---Pekne makro, jen je trosku mazle, ale to neva, aby to nebyla dobra pohlednicovka ;)

--- Konce citace ---

mázlá to trošku je  :) já spíš byla spokojená, že se mi vzadu rozostřilo to pozadí, nejhorší ale je, že nevím jak  :sasek: :D

no snad na to zítra příjdu  :D

doyleman:
Jednoduše - je to určitě braný na makro. Jak už jsem psal, u makra je hloubka ostrosti v řádu max cm. Co se týče máznutí, buď je to brané "z ruky" na dlouhý čas (např. 1/30 sec někdo ještě udrží a někdo už ne),nebo opět nebyla dodržena minimální zaostřovací vzdálenost objektivu. Ještě doplním - v případě, že máš minimálku např. 3 cm od objektivu při makrorežimu na základní či nejširší ohnisko, toto přestává platit v případě že zoomuješ! Měníš tím ohniskovou vzdálenost a tím i zvětšuješ minimální vzdálenost zaostřovací !!!

orchidka:

--- Citace: doyleman  23. 05. 2008 v 22:38:42 ---Jednoduše - je to určitě braný na makro. Jak už jsem psal, u makra je hloubka ostrosti v řádu max cm. Co se týče máznutí, buď je to brané "z ruky" na dlouhý čas (např. 1/30 sec někdo ještě udrží a někdo už ne),nebo opět nebyla dodržena minimální zaostřovací vzdálenost objektivu. Ještě doplním - v případě, že máš minimálku např. 3 cm od objektivu při makrorežimu na základní či nejširší ohnisko, toto přestává platit v případě že zoomuješ! Měníš tím ohniskovou vzdálenost a tím i zvětšuješ minimální vzdálenost zaostřovací !!!

--- Konce citace ---

nebylo kam uhnout, ležela sem na sedačce a za mnou už byla jen stěna a věci už krom stolu nikam jinam postavit nešly  :D ... jak říkám... jen zkouška, šlo mi o pozadí  :) jinak z ruky je to určitě, pač se mi při té krkolomné pozici na sedačce dost třepaly... musím mrknout na ten návod, pač sem tam někde četla, že je makro nejlepší fotit se samospouští  :sasek:

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi