TV, Filmy a Seriály > Filmy

Dark Water/Temné vody (2005)

(1/1)

Jane Irulan:
Chcete se jít podívat do světa temných koutů, kapající vody, zahnívajících stropů a občasného vyskytu duchů? Pak toto vše a ještě bonus navíc můžete najít uprostřed New York na Roosveltově ostrově :) Takto nějak by mohla znít reklama na život v domě, který si vybrala Dahlia se svou dcerkou. Ano řeč je o dalším snímku Jennifer Connelly, tedy přesně řečeno Waltera Sallese, ale ona je tam zadráplá také dost :)

Dark Water/Temné vodyZačínáme společně s Dahlií mystický příběh ve kterém se občas i leknete. Hororrová linie započne již úvodní hudbou a po pár minutách pochopíte, že jde opravdu o tento žánr. Řekl bych však lightweigh katogorie :) Dahlia má finanční problém, hledá byt a nemá příliš na výběr. Volba padne na krapet nižší průměr avšak v zajímavé lokalitě s přijatelnou cenou zajisté. Hledle po ubytování, začne mít dcera nakýsi problém se svou představivostí (tato pasáž mi drasticky připomíná Shining/Osvícení). Ale což, nebudem to příliš řešit :) Problémy se začnou stupňovat a navíc Dahlia sama není úplně v psychické kondici. Tedy prolíná se Dahlinio dětství s realitou a dodává filmu dramatickou vsuvku. Hororrově film vyznívá především v závěru, který je na můj vkus krapet patetický a hollywoodský.

Jinak scénáristicky, kamerou, režijí se nejedná o žádný nadprůměrný snímek, který by stálo za to vidět dvakrát. Ale pro mě jako sběratele, je to snímek hodnotný a příjemný. Prostě Jennifer Connelly miluju  :-* Zaráží mě však hodnocení na ČSFD, kde film obdržel krásných 50 %. Ne dělám si legraci vůbec to není takový propadák. Já bych určitě navrhl 65 - 70 % Dle mého jde o dobrý průměr. Ale 50 %? Nevím, co mi na to povíte Vy? Jak Vás snímek oslovil?

Janina I

Merlin:
Tento snímek má podle mě tu smůlu, že je časově skoro až na konci poměrně dlouhé řady předělávek japonské horrorové produkce.
Nabízí se tak možnost srovnání a z toho Temné vody, aspoň pro mě, jako vítěz určitě nevyjde  :-[.
Z jinak šedého průměru, a pro mě nic moc děje, film vytahuje krom zmíněné Jennifer Connelly hlavně atmosféra v domě - ten barák je fakt příšernej a nechtěl bych v něm bydlet,
 ani kdyby mi za to platili :nee:.
A pak snad ještě postava domovníka (Pete Postlethwaite) - jsou prostě typy lidí( napadá mě teď narychlo  Steve Buscemi a Christopher Walken), kteří vypadají tak, že by občas ani hrát nemuseli a stejně by to dopadlo :o .
Takže k hodnocení : 70%
a to s ohledem, že mám tento žánr docela rád.  Stále ale u mě vede Kruh a to hlavně nesrovnatelně propracovanějším dějem, hudbou a také kvůli Naomi Watts,
 ke které mám stejný vztah jako Janina k Jennifer  ;) a určitě se jí zde ještě budu věnovat. Pak bych dal asi Nenávist pro stupňování ( spíš šponování) napětí , a zvukovou složku - napadlo mě že by mi zde seděla rozhodně víc Jennifer než profláknutá drtička upírů S.M.Gellar - škoda, zase jednou selhal casting  :(

Jane Irulan:

--- Citace: Merlin  20. 07. 2008 v 21:47:13 ---...  Stále ale u mě vede Kruh a to hlavně nesrovnatelně propracovanějším dějem, hudbou a také kvůli Naomi Watts,
 ke které mám stejný vztah jako Janina k Jennifer  ;) a určitě se jí zde ještě budu věnovat.

--- Konce citace ---

Díš pravdu poutníče! Barák to byl opravdu hnusnej! Postava domovníka je strašidelná od první chvíle :) Vůbec jsem si nedokázal představit, zda je to hašišák nebo zloduch. Teď jsem si vzpomněl na vrátného ze Spalovače mrtvol, morfinistu. Christopher Walken je neuvěřitelný borec, holt to s obličejem úplně nevyhrál, ale takový Lovec jelenů, to je žůžo dobrodrůžo! (Oblíbený film PavlaR).

Kruh je opravdu jiná kategorie. A to že Dark Water je remake japonského originálu jsem se dozvěděl až včera na jedné pařbě :) Ale co prostě Jennifer je paní herečka :) Ač je to slabší záležitost, tak mě prostě oslovila a mám ten filmek rád. Asi se na něj brzy juknu znovu :)

Když už jsi nakousl Naomi, tak se moc těším na tvůj post :) Pro mě byla naprosto excelentní ve 21 grams. Ale této recenze se též dočkáme  8)

Díky za reakci Merline
JI

Merlin:
Jen doplním film je ZDE

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi