TV, Filmy a Seriály > Filmy

G:MT Greenwich Mean Time (1999)

(1/1)

Jane Irulan:
Dnes trochu z jiného soudku, než byla předchozí série s Jennifer. Snímek z britské kinematografie s dosti nezávislím námětem.

G:MT Greenwich Mean TimeBanda mladých lidiček čerstvě po škole vyráží do života s extra nadšením a přesně vědí, že dokáží změnit svět. Kdo se takto necítil po škole? Já byla nachlup stejná! Pak se přesuneme rázem o několik let dál. Scénárista přichystal několik kalíšků velmi hořkého nápoje a hlavní hrdinové jej pozřeli s výraznou grimasou v obličeji. Právě po onom čase se mezi jednotlivými postavami začíná vyvíjet jiný vztah než právě po opuštění školních vrat. Je zde cítit egoismus a ambice. Bohužel ne všichni to takto cítí. Přicházející rozkol rozetne skupinu, jako blesk z čistého nebe. To co přichází pak teprve má ony pověstné koule! Dopadající osud poraní úplně všechny postavy, je to tekoucí vřící olej, jež se valí chodbou bytu, kde všichni bydlí. Popálí všechny včetně diváka.

Mé pocity z tohoto snímku byly od první chvíle velmi pozitivní. Tedy je to drama, jak má být! Co v intenzitě tísnivé atmosféry se Requiem for Dream nevyrovná, ale v důsledku dopady na vyobrazené osudy lidí jsou velmi podobné. U mě byla ještě velmi intenzivní identifikace s Beanem, který si zvolil cestu sebeobětování. Patetické, leč důsledky nedozírné, tak to neplánoval ani on. Smutný film s odpovídajícím koncem.

Dávám do placu svých 85 %. Ti kdo srovnávají s Trainspottingem či Human Trafficem srovnávají genitál polárkovým dortem. Vše, ač se též točí okolo drog je úplně jiná kategorie filmů. A Acid House je naprosto nesrovnatelný i co do kvality. Já GMT řadím mezi jeden z nejlepších britských filmů s touto tématikou.

Mějte se nádherně
Janina I

Merlin:
Vy nás ale zásobujete pane Karfík.....:D
Nu zařazuji to do pořadníku - FlashGetu - ikdyž se mi tam už mačká S.King .
Pak sem pochopitelně postnu reakci, link a tak.... ;)

Jane Irulan:
Rozhodně Merline nebudeš litovat :) Znáš mě, dramátka a dramata jsou moje cup of tee! Budu se těšit na reakci  :-D

JI

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi