TV, Filmy a Seriály > Filmy

Já, legenda/I am Legend (2007)

(1/7) > >>

Ludwig Mies van der Rohe:
Pokusím se dodržet všechna pravidla, takže:

--- Kód: ---http://www.csfd.cz/film/224182-ja-legenda-i-am-legend/
--- Konec kódu ---
Vzhledem k tomu, že na csfd.cz moc nechodím a spíš používám fdb.cz (mám koupený SeznamDVD), tak jsem se poněkud podivil nad vesměs negativními názory na tento film. Chápu, ne každému se to může líbit, ale řekl bych, že tento film se povedl, velmi příjemně mě překvapil (i když vím, že je to skvělý herec) Will Smith, který odehrál téměř oneman show a to dost uvěřitelně.

Z komentářů na csfd.cz jednoznačně vyplývá, že lidé chtěli vidět dvouhodinový akční film, kde by teklo plno krve, dodržovala se klasická (a už značně obehraná) schémata akčních filmů s hrdinou na konci, morálním poučením a zachráněnou lepou děvou. V tomto filmu se ale setká hlavní hrdina se "zloduchy" všehovšudy dvakrát, nezabije žádného, lepou děvu hraje matka s dítětem (navíc chvíli, takže se ani nestihne svléknout - pech...) a o morálním poučení asi taky není řeč... Pravda, dost to kazí onen idylický happy end, ale na druhou stranu, těším se, až se dokopu ke zhlédnutí alternativního konce.

Já osobně tomuto filmu dávám hodně vysoké hodnocení, parádní ztvárnění opuštěného města, které i ve dne značně deprimuje (o noci nemluvě), výborný výkon "nejopuštěnějšího" člověka na Zemi, uvěřitelný námět, ale bohužel čitelný konec.
Způsobem zpracování mi Já, legenda připomíná Válku světů, která je natočena z pohledu "obyčejného" člověka, který stojí před dilematem - "Mám bojovat, nebo mám utíkat?"
Já, legenda také spíš utíká...

Za atmosféru filmu dávám - 9/10 - líbí se mi.

PS.: Bob Marley byl taky Legenda...

Stranger66:
tento film se mě osobně moc libil !  chtel bych toho červebyho mustanga :)

Pss.: Bob Marley byl upa Borec!  Don´t worry....

Rumburak:
Dávám 8/10 za "zpackaný hollywoodský" konec, u kterého jsem měl hodně silný pocit, že je odněkud vykradený. Velice rád se podívám na ten druhý, alternativní a temnější.

MaXimus:
Byl to super film,bylo to vidět i na rozpočtu toho filmu.Překvapil mne tam Will Smith,protože ten tomu dával správnou šťávu.Akorát škoda že tam bylo docela ticho,ale jinak super filmec :) .

Pustis:
mně se tento film taky líbil

jakmile hraje ve filmu Will Smith tak to většinou je dobrej film, málokdy natočí něco hodně špatnýho co si teda pamatuju

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi