TV, Filmy a Seriály > Filmy

Jakubův žebřík / Jacob's Ladder (1990)

(1/1)

Merlin:

Jakubův žebřík


Režie: Adrian Lyne


--- Kód: ---http://www.csfd.cz/film/15745-jakubuv-zebrik-jacobs-ladder/
http://imdb.com/title/tt0099871/
--- Konec kódu ---

 Veterána z vietnamské války, Jacoba Singera (Tim Robbins) , pronásledují hrozivé noční můry.
 S pomocí psychiatra objeví, že některé z nich jsou víc než jen obyčejné představy. Snaha vše objasnit ho přivede až na stopu tajné vojenské mise zvané "Žebřík". Jedná se o experimenty s halucinogenními látkami  (droga nazývaná Žebřík) v americké armádě v době vietnamského konfliktu.
 Film, ve kterém se velice těžko odlišuje skutečnost od halucinací jsem měl možnost vidět v kině a totálně mě vtáhnul do děje a když už jsem si myslel, že vím jak to vlastně je - tak mi to totálně obrátil naruby.
Úžasná atmosféra, výbornej Tim Robbins  :o.

Docela by mě taky zajímaly vaše názory na tento psychedelický kousek
A jako obvykle LINK ;)

Jane Irulan:
Přesně načasováno :) Právě jsem se rozhodoval, jaký další film pořídím :) Díky za usnadění volby. Až zkouknu, tak napíšu pocity a postřehy. Ještě raz díky Merline

JI

Jane Irulan:
Tak jsem se do filmu zakousl, ale nemohl jsem nějak dojít závěru. Musel jsem si jej nechat trochu rozležet v hlavě. A i přes tento časový odstup si nejsem schopen všechny myšlenky a pocity pořádně uspořádat.

Vzal bych to asi jen tak letem světem. Film mě dosti potěšil svým zpracováním. Jedná se o zdařilou směsici psychologického dramatu s mysteriózní atmosférou. Většinu filmu jsem netušil co se to ksakru za té války stalo! Tady se režisérovi opravdu vydařilo jeho dílo. Snímek má téměř dvě hodiny, ale nemohu říci, že bych se v některých partiích nudil. Ale nevím co přesně mi chybělo, snad pár kapek té pověstné šťávy. Nenacházím slov, která bych mohl použít :( Co mě trochu zarazilo byl scénář, který mě v některých pasážích zklamal. Třeba nevysvětlení, proč se přeživší spolubojovníci vzdali soudního procesu nebo co byly zač oni démoni? To jsou otázky na něž mi režisér odpověď nedal. Nebo jsem ji alespoň nenašel.

Celkově je film opravdu dobrý a oslovil mě. To že mě opustil, aniž bych úplně zcela pochopil autorův záměr a jeho myšlenky mě mrzí, ale na kvalitě filmu tento fakt příliš neubírá. Já hodnotím 80 %

ČSFD - 80 %
IMDB - 7,4/10

Janina I

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi