TV, Filmy a Seriály > Filmy

Requiem for Dream/Rekviem za sen (2000)

(1/5) > >>

Jane Irulan:
Jsem zde zcela nová uživatelka a nemám tuchy, jak to zde na fóru chodí :) Prosím moderátory, aby mě případně kopli do zadnice, pohnojím-li něco. Ale tato sekce svým názvem chytla mou lásku k filmům za pačesy a stáhla mě k sobě. Rád bych se zeptal na vaše emoce k tomuto filmu. Jedná se o

Rekviem za sen/Requiem for Dream (2000)


--- Kód: ---http://www.csfd.cz/film/14317-rekviem-za-sen-requiem-za-sen-requiem-for-a-dream/
--- Konec kódu ---

Pro mě osobně je tento film jedním z nejsilnějších děl, které jsem měla možnost shlédnout. A včem na konec tkví právě ta síla? Je to řada věcí, které do sebe zapadají, jako puzzle. Počínaje neskutečně silnou hudbou, kamerou, hereckými výkony a samozřejmě vlastním příběhem na konec. Jestliže znáte Knoflíkáře, tak odstraňte vtipnou složku, přidejte mnoho kapek úzkostlivosti, vhoďte vločku ledově chladné reality, zamíchejte pařátem mrtvého zfetovaného kostlivce a celý lektvar na vás dýchne, tak jako na mě.

Nefalšovaný lidský osud v podání všech tří hlavních protagonistů je tak strhující, až jsem se dokázal vžít do role všech tří naráz! Neuvěřitelné dílo! A co po vás vlastně chci? Napiště, jaké jste měli emoce po prvním shlédnutí. Osud které z postav vás nejvíce zasáhnul. Myslíte, že jsou předložené osudy realizovatelné nebo se jedná o fikci, která s realitou všedního života nemá nic společného? Kolik dáváte procent (hodnoťe stejným stylem, jako na ČSFD).

Díky za názory :)
Janina Irulan

PS: V mém podpisu myslím, aby čtenář zkusil jinou možnost, než byla prezentována v tomto filmu!

Merlin:
Ahoj Janino ;), tebe tu skutečně rád vidím :o
Tento film mě minul, takže dám vědět zítra ( vlastně dnes :D )

Jane Irulan:
Čaues magický muži Merline :) Na film určitě jukni, budu se moc těšit na komentář  ;D

JI

PS: Ale docela jsi mě rozsekl, určitě tě znám, ale pod jiným nickem :) Nenech mě moc dlouho přemítat a bonzni se mi do PM  :-*

Merlin:
Tak jsem to viděl a mám dost smíšemé pocity.
Na jedné straně šokovám , otřesen a zděšen příběhem jako takovým, vskutku těžko říci, který že z osudů, které prožívaji aktéři snímku, je horší.

Na druhé straně jsem nadšen hereckými výkony, režií, hudbou ( byť se jedná prakticky o jediný hudební motiv) a zejména brilantní kamerou.
Hned ze začátku podané záběry při dopravě TV do zastavárny ( nevím proč, ale vybaví se mi klipy s Pink Floyd ;) ) a zejména to - tak sugestivní podání aplikace drog.
Myslím si , že tento film by měl být povinnou četbou pro všechny , kteří hodlají experimentovat s drogami .
Hodnocení bych dal 95% - už dlouho mě žádný film takhle nedostal  :o .
Asi nejvíc mě vzal osud postavy ztvárněné J. Connelly.
Spíš než knoflíkáři mi přišly na mysl filmy typu Trainspotting , nebo Amores perros  .
Každopádně díky za typ, rozhodně si ho nehodlám nechat pro sebe :
film všichni ostatní najdou ZDE
 

Jane Irulan:
Pro ty, kteří film ještě neviděli, doporučiji tento příspěvek přeskočit. Přečtěte si jej, až film shlédnete  :-*

Nějakou podobnou reakci jsem čekal :) Otřesný příběh a jeho ztvárnění se zdrcující důvěryhodností! Z oněch osudů mě zasáhli hlavně dva. Za prvé Marion (Jennifer Connelly) a Sarah (Ellen Burstyn). Proč právě tyto dvě ženy? Oba pánové nějakým způsobem své "hříchy" odčinily. Harry (Jared Leto) ztrátou tělesnou a Tyrone (Marlon Wayans) ztrátou svobody. Ale film končí v okamžiku, kdy Marion se "slatným" pohledem, ale naprosto bez života na pohovce. Ona svůj život zaprodala drogám na kterých zemře. To sice Aronofsky už nezobrazil, ale ono poselství je naprosto jednoznačné. A Sarah? Ta k fetu přišla více méně nevědomky a se slepou důvěrou. Více méně, to nebyla její volba, že do toho spadla. A výsledek na chlup stejný, jako u Marion! Právě tady mi bylo asi nejvíc úzko  :'(

Pro všechny ostatní. Mrzí mě, že jsem provařil to co mělo zůstat skryto, ale diskuse je diskuse :)

Díky Merline za reakci.
Janina I

PS: Tak mě napadá, že toto byl první film s Jennifer Connelly a od té doby sháním její filmografii a budu jí mít téměř celou :) Proto bych navázal na tento film a postnul další film s námětem na zamyšlení a samozřejmě i na zkouknutí :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi