Elektronika a počítače > Software

Legalniwindows.cz - Máte legální Windows, Bill Gates a černá obrazovka útočí

(1/7) > >>

VOČKO:
Legalniwindows.cz - Máte legální Windows, Bill Gates a černá obrazovka útočí

(21. 4. 2008) jsem poprvé viděl reklamu, která běžela na komerční TV Nova, která odkazovala na stránku legalniwindows.cz
Tento web provozuje Microsoft a nedělá nic jiného než redirect na Microsoft web. Jediná akce je asi flashová animace na začátku =) Po lopatě legalniwindows.cz je určitý nástroj pro komunikaci mezi Microsoftem a uživateli.


Ale k věci:
Když si chce člověk spustit operační systém Windows na svém počítači, musí se do určitého data zaregistrovat. Uživatelé nelegálních kopií se zcela logicky snaží registraci vyhnout, aby se na ně nepřišlo. Používají proto speciální programy, které ji dokáží třeba oddálit.

Microsoft se právě na tuto mezeru zaměřil v rámci svého nejnovějšího protipirátského tažení. Od 21. 4. 2008 ve všech Windows Vista aktivoval nainstalovaný antivirový program, který tyto„obcházeče“ povinné registrace maže jako viry. Jakmile se tak stane, uživateli naskočí na monitoru černé pozadí s textem „Tato kopie systému není pravá“.

„Nástroj bude dále uživatele několikrát denně po dobu 30 dnů upozorňovat na skutečnost, že používá nelicencovaný software, a nabídne mu varianty, jak snadno získat legální kopii,“ informovala mluvčí společnosti Microsoft Markéta Kuklová. „V případě, že uživatel svůj operační systém v uvedené době nezlegalizuje, bude mu po uplynutí tohoto období znemožněn přístup k systému, a to až do doby jeho aktivace,“ dodává..

Už jen zmiňované upozornění na nelegální „Visty“ má uživateli notně znepříjemnit život. Nejdříve se na monitoru objeví jen dvakrát nebo třikrát denně, ke konci měsíční lhůty to ale má být každých deset minut. Samotná blokace počítače bude vypadat tak, že na ploše zůstane jen ikona pro internetovou registraci.

„Uživatelé s řádně zakoupenou licencí tak již nebudou vyrušováni zprávami systému o jeho legálnosti. Naopak uživatelé nelegálních systémů mají hned několik možností, jak svůj operační systém(Windows Vista, Windows XP) zlegalizovat. Kromě zakoupení krabicové verze systému je po přechodné období možné využít k legalizaci OEM licenci, jejíž cena začíná již na 2 000 Kč s DPH,“uvedl Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Podle oslovených počítačových expertů, černé obrazovky Windows Vista žádnou výraznou hrozbu pro nelegální softwarový průmysl neznamenají. Vždy se podle nich najde způsob, jak obejít jakékoli omezení. „Počítačoví piráti jsou vždycky o krok vepředu a proti každému tahu se dříve či později najde protitah. Existuje mnoho jiných způsobů, které umožňují používat nelegální software,“ poznamenal například počítačový odborník František Rada.

Kromě majitelů nelegálního Windows Vista, by se podle Microsoftu měli začít třást i uživatelé pirátských Windows XP. Do tří měsíců by tam měli spustit podobný systém ověřování. Podle Tomáše Košky se nyní ověřuje, zda tak razantní kroky umožní obchodní podmínky pro užívání Windows XP.

S ověřováním pravosti Windows XP to ale zřejmě nebude mít Microsoft zrovna jednoduché. Spousta lidí totiž ví, jak u tohoto operačního systému odinstalovat aktualizace, ve kterých je ukrytý zmiňovaný antivirový program. Masivní útok proti počítačovým pirátům se tak může minout účinkem

JAKY JE VAS NAZOR NA LEGALIZACI WINDOWS:)

Merlin:
mám legální XP  Bill a jeho skryté hrozby mě netankujou

VOČKO:
jo tak to je vyhoda pocitam ze asi enmas skladany pc ale koupeny z kramu uz s originalkou ,jenze ja ho mam skladanej pac za stejny prachy sezenes lepsi komponenty a mnohdy to  vide levnejc  a bohuzel origos nemam

MaXiPes:
Hehe pěkná stránka :D
Já mam 2x OEM Vist. Když se dají koupit i bez HW, tak proč je nekoupit, že? :)
Proto mě Bill také netankuje ;D

BigThigh:
Billy me taky netankuje, jelikoz mam Win XP rovnou s PC, ale budu asi prechazet na Mac OS X, takze mi Blil (pekny preklep :D) muze ....

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi