PC & Photo Art > Tutoriály a grafické doplňky

Tiger signature (úprava fotografie na sig)

(1/2) > >>

orchidka:
1. Otevřeme si nový dokument o velikosti 390x130.Přes Soubor -> Umístit si vložíme vybraný obrázek  :) (obrázek je možno zkopírovat přímo i z internetu a pak jen přes Ctrl+V vložit). Obrázek zmenšíme a umístíme do prostoru tak, aby to vypadalo co nejlépa a líbilo se nám to  ;D...
2. Vrstvu s fotkou si zduplikujeme (Ctrl+J) a dle potřeby doostříme - Filtr -> Jiné -> Horní propust (další nastavení je na vás, já nejčastěji nastavuji Poloměr 0,5-1,0). V tomto případě jsem použila poloměr 0,5 obr. bodů. Potvrdíme OK a režim krytí vrstvy nastavíme na Překrýt.obrázek po doostření
3. Nyní přidáme pár c4d renderů (nastavíme na (režim krytí) Zesvětlit nebo Závoj)
4. Nyní je potřeba vytvořit zdroj světla - bílým soft brushem o velikosti cca 300px vytvoříme světlo, případně snížíme krytí, aby světlo nebylo příliš silné.
5. Vytvoříme novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a použijeme obraz stávajícího "sigu" (Obraz -> Použít obraz). V nové vrstvě se nám tak objeví kompletní "sig" tak, jak momentálně vypadá
6. Nyní použijeme pár filtrů:

a) Filtr - Deformace - Sklo (Deformace - 6, Hladkost - 11, Textura - ojíněný), dle potřeby ogumujeme z tygra (nebo jiného renderu/stocku = obrázku)

Znovu vytvoříme novou vrstvu, použijeme obraz a aplikujeme další filtr

b) Filtr - Rozostření - Gaussovské (poloměr 1,4) a opět ogumujeme z obrázku (v mém případě tygra) tak, aby rozostření zůstalo aplikováno víceméně jen na pozadí kolem tygra (vašeho renderu)

Znovu vytvoříme novou vrstvu, použijeme obraz

c) opakujeme bod a)


7. Černým soft brushem (velikost cca 100-150px - krytí štětce si nastavuji cca na 25%) ztmavíme okraje sigu
8. Nyní si sig trošku obarvíme, použijeme funkce "Fotografický filtr" a "Mapovat přechodem"

a) aplikujeme fotografický filtrbarva oranžová (#ec8a00) - je to ta základní, která se vám tam objeví (alespoň u mě tomu tak je :)) a hustotu necháme nastavenou na 25%.

b) nyní použijeme "Mapovat přechodem", já zvolila tento přechod, nastavení barev je na vás, ale barvy v přechodu by měli ladit se sigem :)

a režim krytí nastavíme na Měkké světlo - Krytí 50%
9. Vrstva -> Nová vrstva (nebo Ctrl+Shift+N) -> Obraz -> Použít obraz a sig trošku zostříme, viz krok 2., dle potřeby ogumujeme, já zostření zanechla pouze hlavě a části těla tygra  :)
10. Nyní trošku upravíme Jas a kontrast, křivky a sytost (všechny "nástroje" najdete v Adjustment layer - viz obrázek u bodu 8a, jen si vyberete jinou možnost jak Fotografický filtr)

a) Jas a kontrast - nastavte dle uvážení (ale všeho s mírou  :) sami nejlíp uvidíte, jak to bude zrovna vypadat)
b) Křivky - to samé jako u bodu a) nastavte dle uvážení :) po aplikování můžete případně snížit krytí (kdyby byl pak sig moc tmavý nebo naopak moc osvětlený)
c) Odstín a sytost - sytost nastavuji na +2 s ostatními "hejblátky" nikam nejezděte  :D
11. Sig si uložte.

12. Opět vytvoříme novou vrstvu - použijeme obraz a aplikujeme Filtr -> Deformace -> Přestavět (vyskočí vám okýnko, hodnoty v něm nijak neměňte a potvrďte OK, přesměruje vás to do složky vašeho počítače, zde si najděte psd soubor sigu, pod názvem, jak jste si uložili viz bod 11. Potvrďte. Obrázek by měl po aplikaci vypadat zhruba taktoogumujeme dle potřeby13. Vytvoříme novou vrstvu a nyní si 1px nebo 2px základním štětcem uděláme úhledné čáry (případně můžete využít pera) a následně štětcem o nepříliš velké velikosti uděláme "tečky" cca dle obrázkus tygrem screenováno pouze pro přehlednost, brushovat (kreslit štětce musíte do nové vrstvy!!!)

a nyní vytvoříme ořezovou masku. Zneviditelníme si vrstvu s nakreslenými čárami a tečkami (v panelu vrstev stačí kliknout na oko vedle vrstvy, kterou chcete zneviditelnit) a vytvoříme novou vrstvu a použijeme obraz. Vrstvu se sloučeným (použitým obrazem) musíte mít nad zneviditelněnou vrstvou. Nyní vrstvu opět zviditelníme.

Na vrstvu s použitým obrazem klikneme pravým tlačítkem myší a vybereme "Vytvořit ořezovou masku" ... aplikovaným obrazem poté pohněte kousek "třeba doprava" (s obrazem se nehýbe v panelu vrstev, ale přímo na sigu :)).
14. Sig si opět trošku dobarvíme, viz bod 8, nemusíte již aplikovat všechny kroky, stačí jen jemně dobarvit, záleží jak to bude vypadat  ;).
15. Doděláme typo (písmo) a rámeček a je hotovo  ;D :D ;D ...Nekopírovat! / DONT RIP!Případný korektury překlepů dorazím zítra, už na to moc nevidim :D :D ...

BigThigh:
Jako vzdy, pekny tut, asi taky budu muset nejaky udelat  ;)

MaXiPes:
Opravdu moc dobře zpracované!
+ karma :)

zippy:
please jak jsem si to cetl tak mi tam jeden nazev prisel neznamy a proto jsem to nemohl dodelat co je ,,c4d renderů''?

orchidka:

--- Citace: zippy  29. 04. 2008 v 06:22:40 ---please jak jsem si to cetl tak mi tam jeden nazev prisel neznamy a proto jsem to nemohl dodelat co je ,,c4d renderů''?
--- Konce citace ---


nějaké c4d rendery najdeš tady

http://www.maxiforum.cz/index.php?topic=1539.msg4995#msg4995

nebo pak třeba na


--- Kód: ---www.planetrenders.net
--- Konec kódu ---

(na stránce je nutná registrace  :))

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi