PC & Photo Art > Tutoriály a grafické doplňky

Tvorba jednoduchého userbaru

(1/5) > >>

orchidka:
1. Otevřeme si nový dokument o velikosti 350x19px a vyplníme ho nějakou barvou, já zvolila přechod z šedé do tmavěmodré.
2. Umístíme si na userbar obrázek/obrázky, v tomto případě jsem volila pouze jeden  :)
3. Nyní použijeme k jemnému dobarvení "Fotografický filtr" (tato barva #3169d0) a "Mapovat přechodem" (přechod mezi barvami - #0a398f a #696868) - (tyto najdeme v New Adjustment layer - viz. 8. krok tutoriálu  "Tiger signature").
4. Nyní použijeme vzorek/pattern. Vytvoříme novou vrstvu (Ctrl+Shift+N), stiskneme Ctrl+A, tím vybereme celou plochu userbaru, klikneme do "výběru" pravým tlačítkem myši a dáme vyplnit, z nabídky vzorků si pak vybereme tenké černé proužky. Vzorky tohoto typu jsou ke stažení ZDE. Po vložení vzorku vrstvu jemně ogumujeme (gumujeme měkkým štětcem / soft brushem)
5. Nyní si vytvoříme lesklou část userbaru. Obdélníkovým výběrem si označíme horní polovinu userbaru. Označenou část vyplníme bílou barvou a krytí vrstvy snížíme na 65% (krytí vrstvy se snižuje na "Panelu vrstev")
6. Přidáme rámeček, text (na userbary se používá zejména písmo "Visitor") a máme hotovo  :)

ad. 5 - standardní snížení krytí je na cca 25%, já v tomto případě chtěla mít světlejší prostor výraznější, tak sem zvolila krytí vyšší  :)


NEKOPÍROVAT! /DON´T RIP!


MaXiPes:
Přidání jednoduché animace:

Výsledek:

//orchid: supr :o
//FíK: Díkas. Ještě něco časem vykouzlím :)

deBorg:
Pro nás graficky negramotné, jejichž vrcholným dílem je domeček jedním tahem:se nabízí UserbarGenerator 2.2ke stažení zde:

--- Kód: ---http://www.amitysource.com/distfiles/UBarGen2.2_en.exe
--- Konec kódu ---

- jednoúčelový free soft, který zvládne i vaše babička :)

Merlin:

--- Citace: deBorg  30. 04. 2008 v 14:58:53 ---......
- jednoúčelový free soft, který zvládne i vaše babička :)

--- Konce citace ---

nebo já  ;D

Fany:

--- Citace: deBorg  30. 04. 2008 v 14:58:53 ---Pro nás graficky negramotné, jejichž vrcholným dílem je domeček jedním tahem:
--- Konce citace ---


nádhera....muzu te poprosit jestli by jsi neudelal tutorial jak se ten domeček dělá, moc by me to zajimalo, byl by to super a originalni tut....díky  :D :D :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi