PC & Photo Art > Tutoriály a grafické doplňky

Velmi jednoduchý vločkový sig

(1/2) > >>

orchidka:
První tutoriál, který dělám zpětně :). Sig byl vytvořen někdy v loni v listopadu  :), proto omluvte případné drobné nesrovnalosti. Tutoriál spíše pro začátečníky  :)1. Otevřete si nový dokument o velikosti 400x150px. Vrstvu si vyplníme přes Filtr -> Vykreslení -> Oblaka (černo-bleděmodré!). Do takto vyplněné vrstvy poté vločkovým brushem (štětcem) nabrushujte nějaké vločky o různých velikostech. Nejprve brushujte černým vločkovým štětcem nastaveným na měkké světlo, krytí cca 50-60%, poté jemně bílým vločkovým brushem nastaveným na jasné světlo, krytí max. 15-20%.

Ukázka nastavení pro měkké světlo  :)Poté nástrojem rozmazání (stále s nastavením vločkového štětce) vrstvu trošku rozmázneme.

Nástroj rozmazání:Zhruba takto by měla vrstva vypadat:
2. První vrstvu máme hotovou, tak si trošku upravíme "Křivky"křivky nastavte zhruba takto  ;)nějak takto by momentálně měl vypadat váš sig :)

3. Vytvoříme novou vrstvu (Ctrl+Shift+N), kterou vyplníme touto barvou #2e2b21. Do vrstvy opět nabrushujeme vločky, tentokrát s normálním krytím, touto barvou #c3d7df. Vrstva by měla vypadat asi takto:vrstvu nastavíme na Překrýt (se 100% krytím)
Takto nějak by měl momentálně vypadat váš sig:

4. Nyní si uděláme první část rámečku. Vytvoříme si novou vrstvu, stiskneme Ctrl+A, do vrstvy klikneme pravým myšítkem a dáme vytáhnout. Velikost nastavíme na cca 5px a barvu nastavíme tuto #d3ecff a potvrdíme. Buď si rámeček můžete nechat po celém obvodu nebo můžete části napravo a nalevo odříznout nebo ogumovat hranatým (nejlépe čtveratým :D) štětcem. Na vrstvu klikneme pravým tlačítkem, vybereme Volby prolnutí a v nich úplně dole vytažení, zvolíme velikost 1px a barvu #272c2e, tím se nám původní rámeček jemně ohraničí. Vrstvu nastavte na "Překrýt".

5. Přidáme si typo (písmo) zvolení fontu je čistě na vás :) já mám typo uděláno ve dvou vrstvách, v jednom je nastavena tmavší a v druhém světlejší barva :). Vrstava s tmavší barvou je dole a jemně posunutá dolů a doprava. Druhou vrstvu je možno nahradit Stínem přes Volby prolnutí.

6. Nyní trošku doladíme barvy ;D. Přes New Adjustment layer, viz krok 2. když sme nastavovali křivky, si vybereme "Vyvážení barev". Nastavíme takto:

Stíny: -5, -3, +5
Střední tóny: -11, 0, +13
Světla: -14, 0, +28

7. Nyní již jen doděláme poslední část rámečku. Viz bod 4., jen s tím rozdílem, že tentokrát bude mít rámeček velikost jen cca 1px a bude mít černou barvu. Režim krytí vrstvy nechte nastaven na "normální".


Výsledek:
NEKOPÍROVAT! / DON´T RIP!

Boykins:
Překrásnej sig na, na který mám krásný vzpomínky hh :)//orchid: děkuju  :) ... krásný vzpomínky a poloprázdnou pokladničku, viď?  :D

Mallyx:
 super  :o

Dudu:
Nemas ty vlockove brushe?

Can-D:
Zaujmave ale aj tak vianoce uz su fuc :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi