Internet, programování, skriptování, tvorba aplikací > Tvorba WWW a programování

Skripty

(1/2) > >>

Gilly:
Mohl by jste prosím někdo dohodit nějaké skripty na webky? Teď sháním ten skript co bude ukazovat jestli jsem online. Díky

Abrams:
Ahoj, skript na zobrazování zda jsi online není jednoduchý. Taky jsem ho potřeboval při tvorbě online chatu v PHP.

Já jsem svůj problém vyřešil tak, že mám samozřejmě databázi na které je skript postaven. Rozšířil jsem login skript o další logiku, která do tabulky lidí v databázi přidá čas přihlášení. Dále jsem rozšířil logout script o logiku, které ten čas z databáze smaže a ve stránkách kontroluji ten čas a z něj vyhodnocuji zda je někdo online.

Napadlo tě proč zrovna čas? Proč tam nenapíši jen online, offline? Je to proto, že ne každý odejde přes Odhlásit se... Musíš nadále rozšířit stránky o aktualizační logiku - v mém chatu to znamená v případě poslání zprávy. Skript pro odesílání zprávy jsem tedy rozšířil o logiku, které ono "čas" aktualizuje na aktuální časovou známku.

Ve skriptu to pak znamená, že pokud není čas zaznamenaný u uživatele v databázi starší než 10 minut od aktuálního, je online. Pokud již tento čas je starší jak deset minut je zřejmě offline.

Draffix:
znova doporučuji www.jaknaweb.com a tam máš nějaké ty scripty, jinak nevím co přesně máš na mysli s tím online. Pokud myslíš jako že jsi zrovna přítomná na stránkách tak ti doporučuji to co ti poradil Abrams ale pokud jenom myslíš např ICQ že jsi online tak to jednoduchý script tak to trošku rozeber ;)

pk16011990:
Ano, to je jeden ze způsobů... ;) jen bych to asi vylepšil o to, že bych AJAXem v určitých intervalech odesílal serveru informaci o tom, že jsem online a nepotřeboval bych čekat, až dotyčný v tom tvém chatu odepíše nebo kdekoli jinde provede nějakou akci... A budeš mít vždy třeba minutu staré informace o tom, kdo byl naposled aktivní :)

Ale pozor na vytížení serveru... chce to velmi jednoduchý a rychlí script a zjistit si, jak moc to vytěžuje server (webový a databázový)... Pro nějaký frekventovaný web bych doporučil googlovat nějaký osvědčený script... (pracují i s cookies a jiné...)

Draffix:
popravdě si stejně myslím že většinu z toho co tu je Blanka stejně nepochopí ale i tak je zajímavé vidět jak si člověk umí s čímkoliv poradit :D:)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi