Všeobecný diskuzní koutek > Vaření, recepty, rady, dotazy

Brokolicová omeleta

(1/1)

Rasta:
Brokolicová omeleta

Potřebujeme

--- Kód: ---800g brokolice
1 cibule
2 lžíce másla
4 vejce
60 g eidamu
5 lžic hladké mouky
sůl,pepř
--- Konec kódu ---

Postup
Nakrájenou cibuli osmahneme na másle,přidáme nasekanou brokolici (kdo chce může přidat vařenou brokolici),rozšlehané žloutky,strouhaný sýr a mouku.Osolíme,promícháme a vmícháme sníh zbílků.Usmažíme omelety.
Dobrou chuť

orchidka:
brokolicu mám ráda, zkusim  ;D

pak ti písnu jak mi chutilo  :sasek:

MaXimus:
Miluju omelety ať je v nich cokoliv,ale s brokolicí jsem jí eště neměl,díkes moc za receptík :) .

TolSinion:
Brokolici mám rád, omeletu mám rád, všech ingrediencí mám doma dost, tak proč to nezkusit, řekl sem si. Nejsem zase až tak nezručnej kuchař, ono 4 roky samostatnýho bydlení z vás udělaj Kuchaře :)
Nevim kde se stala chyba. To co mi vyšlo z tvojí směsi vypadalo jako sloní ho*no s trochou brokolice. Nu což, asi to tak má vypadat, řek sem si. Navíc, jídlo musí chutnat, ne vypadat. Pokračoval sem, abych to ještě trochu prosmahnul, ale chvílema sem se bál, aby mi to nezdrhlo z pánve a neuteklo to přes obývák oknem ven. Vypadalo to strašně .. Ale tak co .. to by se toho stalo. Hodil sem to na talíř, protože sem konstatoval, že se tomu už dlouho nezměnila barva z hovnivé a vypadá to pořád stejně. S chutí sem si nabral na lžíci a hodil to do pískovny.    .. . ..  -  Eeeeeh  :ble:

No nakonec z toho vylezlo, že jelikož sem byl drobet napitej tak sem promíchal množství všech ingrediencí dohromady, takže sem tam, co si tak vybavuju, měl 2 cibule, 4 lžíce másla, 55 gramů eidamu, 600 gramů brokolice, 2 vejce a 6 lžic hladké mouky. Navrchu jsem později, než jsem to vyhodil, identifikoval asi čtvrtcentimetrovou vrstvu pepře, soli a chilli.

Ponaučení - nevařte ožralí to, co neumíte !!!

BTW - Díky za recept, někdy zas něco zkusim :-D Nejlíp v protichemickým obleku :)

Merlin:
příště to nafoť - bude to zajímavější ;)

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi