Všeobecný diskuzní koutek > Záhady a nadpřirozeno

Enigma

(1/5) > >>

juta:
Enigma je časopis, který se zabývá záhadnými událostmi, tajnými společenstvými, nevysvětlitelnými úkazy, paranormálními jevy a konspiračními teoriemi. Koupil jsem si tenhle časopis náhodou, protože mě zaujal jeho obal a doslova mě uchvátil. Stojí sice 45 korun ale vevnitř je dost zajimavých článků. Asi si ho předplatím. Znáte ho také někdo?Úryvek z článku:
KDY NASTÁVÁ SMRT?
Dlouhou dobu stačila pro její úřední stanovení zástava srdce. V posledních desetiletích je však smrt spíše spojována s výpadkem mozkové činnosti.
Vyspělé země považují za konečný okamžik lidské existence nevratné poškození mozkového kmene - tedy okamžik, kdy mozek již není schopen plnit ani základní funkce. Provádí se několik testů, které zjišťují zda lidské tělo - nezávisle na přístrojích - ještě reaguje na ostré světlo, dotyk, hluk a podobně.
Pokud se nedostaví žádná reakce, znamená to, že mozkový kmen je nečinný.Pacient tak může být prohlášen za mrtvého.
Přesné určení okamžiku, kdy je mozek nevratně poškozen, je ale stále těžší. Při snímkování mozku lidí pomocí magnetické rezonance se například podařilo odhalit téměř normální činnost i v těch mozkových oblastech, který byly pokládán za mrtvé. Co všechno tedy ještě o s mrti nevíme?

Média v poslední době přinesla zprávy o dvou případech záhadných "zmrtvýchvstání". V prvním jde o devětapadesátiletou Američanku Velmu Thomas z amerického města Nitra v Západní Virginii. Ta se údajně probírá k životu 17 hodin poté, co dostává infarkt - kdy jí přestává bít srdce a lékaři už u ní nejsou schopni vystopovat ani sebemenší mozkovou činnost. Dokonce ji už prohlašují za mrtvou a odpojují ji od přístrojů. Ve chvílích, kdy její syn Tim už zařizuje pohřeb, se však prý Velma zničehonic probouzí.

O tom že se opravdu něco takového může stát svědčí i letošní případ Francouze s rozsáhlou srdeční příhodou, kterému hodinu a půl nebilo srdce a pak se údajně samo rozběhlo ve chvíli, kdy už se mu lékaři chystali vzít orgány k transplantaci. Muž prý v této chvíli dokonce začíná sám - bez pomoci - znovu dýchat, opět cítí bolest a nakonec mu bije i srdce" Můžeme si tedy být vůbec jistí smrtí člověka?

Fenrir:
A četl jsi ( před lety ) časopis 2000 ? To bylo to samé, časem se z toho stal blábol. Já nechci na tenhle časopis házet bláto, ale těch témat o kterých píší a ( budou ) do budoucna psát jsou ta samá jako v pojednávaném Magazínu 2000, sice se doba mění, ale některé záhady trvají a ty se furt do kola omýlají :).

PetrP:
Přesně tak, zatím se taky sem tam mrknu na tenhle časopis, ale zákonitě bude muset jít s kvalitou dolů. Kolik ještě duchů a nevysvětlitelných důkazů se bude probírat? Já myslím, že probráno bylo už vše

MaxMan:
jo tenhle casopis velmi dobre znam ale moc vecim neverim taky se to zda obcas neuveritelne ale ja tomu neuverim dokud neuvidim

jiri81:
Vesměs jsou to čtivě napsané články, ale o nějaké míře objektivnosti nemůže být ani řeč.

Dobré tak leda k zaujmutí, o zbytek informací se musíš postarat na webu sám. Dobré je hledat nejdříve informace vysvětlující "záhadu" logickou cestou. Sice není tak zábavná, ale bývá většinou pravdivá.

Teprve ve chvíli, kdy oficiální zdůvodnění moc logické není, má cenu pátrat dál. Bohužel stejně tak jako existují lidé, co hledají záhadu ve všem, existují i lidé co nepřipustí existenci něčeho ještě nevysvětleného.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi