Všeobecný diskuzní koutek > Zdraví

Biopotraviny

(1/5) > >>

jenda.vranik:
No, vypadá to, konverzace v této sekci je na bodu mrazu  :(. Ani se moc nedivím, protože když čtu příspěvky týkající se pohybu či zdravého přístupu k životu, tak se objeví jen pár lidí, kteří opravdu píší k tématu. Pak je tady ta většina, pro kterou je zdraví tak možná sedět celý den u kompu, ládovat se pivem a knedlíkama. Neříkám, že si občas taky nedám  :-[, ale zajímalo by mě proč sem nikdo nic nenapíše. To se lidi stydíte, že děláte něco pro sebe, stydíte se projevit váš názor ohledně tématu „zdraví a vše kolem něj“, nebo prostě nevíte o čem psát? Zkuste to!
Já se tedy nestydím. I když jsem spíš takový pasivní odborník přes zdravou výživu, její principy občas aplikuji i na sobě. Není to na škodu, vždyť vždy potěší, když někam přijdete a pohledy přítomný žen (v některých případech i mužů :D) jsou soustředěny právě na Vás.

No ale teď k tématu. Už jsem ho sem chtěl dávno napsat, ale buď mě pustila můza, či mě navštívila můza pro něco jiného. Chtěl bych napsat něco o biopotravinách. Nebudu tu zmiňovat zákony, podle kterých se řídí ona produkce biopotravin, ale chtěl bych nastínit to, k čemu jsou vlastně biopotraviny dobré (i špatné).

Takže, co to vlastně je biopotravina. Polopaticky je to produkt, který se skládá pouze z plodin vypěstovaných v ekologickém zemědělství. Čiže z plodin, které v období své vegetace  nepoznaly parfém průmyslových hnojiv ani postřiků na ochranu rostlin proti různým škůdcům, ať létajícím, lezoucím či jinak se pohybujícím parazitům. Do biopotravin rovněž nejsou přidávána žádná „É-čka“ (až na nějaké vyjímky).

Tak a teď v čem jsou ony biopotraviny prospěšné našemu organismu? No, protože jsou vyrobeny z plodin vypěstovaných dle výše uvedeného popisu, neobsahují žádné prvky postřiků ani hnojiv. Jejich konzumací tudíž tolik nezatěžujeme organismus jako při konzumaci nebiopotraviny.
Jistě pro způsob pěstování bioplodin, se biopotraviny od obyčejných potravin liší vzhledem a trvanlivostí, právě z absence É-ček. Posouzení chutnosti je však na posouzení každého spotřebitele.

Tak to by bylo asi k biopotravinám. Mám k nim sice své výhrady, ale to by bylo na další téma (třeba někdy příště).

Jaký je váš názor na biopotraviny? Já je osobně nevyhledávám a ani neupřednostňuji.

MaXiPes:
Hezký článek Jendo :)
Názor?
Takový, že musím ročně zasadit víc brambor, cibule, česněku, prostě víc všeho, neboť nám to nepřizpůsobiví občané kradou >:(
Ale jinak musím souhlasit s názorem, že vlastní potaviny jsou nejlepší :)
Ať žije zahrádka  ;)

Storm7:
ale nesmíš prát na vlastní zahrádku žádný chemikálie, jen přírodní hnůj ;)
je fakt, že vlastní vypěstovaný je lepší, víš co jíš a máš jistotu, že je to bez chemie,
to co prodávaj o tom vlastně nic nevíš, jen co je na nálepce a ty u zeleniny nejsou :(

zspd:

--- Citace: MaxiPes  01. 04. 2008 v 21:48:14 ---Takový, že musím ročně zasadit víc brambor, cibule, česněku, prostě víc všeho, neboť nám to nepřizpůsobiví občané kradou >:(
Ale jinak musím souhlasit s názorem, že vlastní potaviny jsou nejlepší :)
Ať žije zahrádka  ;)

--- Konce citace ---

Tak to tě chci vidět, jak budeš makat na zahrádce a zahradě, já ti to zařídím :))

MaXiPes:
Mám takový pocit, že tomu stejně neuteču :'(

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi